Elektrik Elektronik

     Elektrik Elektronik Ana Sayfa            Geri                


Ozalit-Plan-Proje-Maket Zafer Özgün

Faydalı Bilgiler
Şu an bulunduğunuz internet portalında pekçok elektrik elektronik işi yapmış olan kurumlara ait bilgiler listelenmektedir. Elektrik ürünleri listesinde yüzbenlerce mal bulunmaktadır Örneğin: Fiber optik veri iletim kabloları, Çok katlı baskı devreler, kale kasa para kasası Panolar, Terminal emülatörleri, Elektronik elektronik.net sitesine gittiğiniz zaman yazılmış elektrik elektronik malları listelerinden ihtiyacınız olana bastığınızda o ürün gruplarına haiz mal kalemi satma işini yapan kurumların adları çıkmaktadır. Elektronik ürünleri satışı yapan şirketlerin ikamet adresi, telefon, fax ve başka bilgileri listelenir. Doküman (Document): Bir verinin üzerine kayıt edildiği, insan ya da makine tarafından okunabilen, (değişmez) veri taşıyıcı.
kanal (channel): Bilginin bir kullanıcıdan diğerine iletimi için gereken fiziksel iletişim ortamı, örneğin, bilgisayar bağlantısı,telefon kablosu, radyolink ve uydu üzerinden diğer kullanıcıya ulaşan bağlantının tümü.
Encoder: Bir sinyali alici tarafindan sadece özel bir çözücü kullanarak izlenebilecek sekilde, elektronik olarak degistirme islemi için kullanilan cihaz.
Codec coder: Dijital yayinlarda kodlama sistemi.
Branching : Dallanma
Envelope : Zarf, Zarflamak
Desaturate : Solgunluk, Solgunlaştırmak
Erasable Programmable Read-Only Memory (EPROM) : Silinip Programlanabilir Salt Okunur Bellek
Video Card : Görüntü Kartı