Elektrik Elektronik

     Elektrik Elektronik Ana Sayfa            Geri                


Vıp Elektronik

Faydalı Bilgiler
Elektrik elektronik net web sayfasınde onbinlerce elektrik elektronik üreten şirkete adres ve telefonlar yazmaktadır. Elektrik elektronik aletleri göz önünde bulundurulduğunda yüzbenlerce ürün vardır Örnek vermek gerekirse: Alternatörler, Otopark kontrol ekipmanı, kapı bahçe kapısı Adaptörler, Grafik tabletleri, İstediğiniz bir elektronik malı satan firmaya mouse ile tıkladığınızda tıklanan elektronik işi yapanın hangi ilçede ne tür ürün grupları satışı olduğunu görebilirsiniz. Elektrik elektronik ürünleri satan kurumların yeri, iletişim bilgileri ve birçok dataları vardır. MPEG - The Moving Pictures Experts Group: 1988'de uydudan, yerden veya kabloyla gönderilecek görüntü, ses ve data sinyallerinin soysal kaynak kodlarini olusturmak ve standartlastirmak üzere kurulan ekip.
kriptoloji (cryptology): Güvenli bilgi iletişimi ve/veya saklanması için şifreleme ve şifre çözme yöntemleri türeten, geliştiren, inceleyen bilim dalı.
açık bilgisayar ağı (open computer network): İsteyen herhangi bir bilgisayar kullanıcısının bağlanabileceği ve diğer kişilerle bilgisayar üzerinden iletişim anahtar (key): Şifreleme ve şifre çözme sırasında kullanılan sayı dizisi.kurabileceği, herkese açık elektronik iletişim ortamı. Örnek: Internet.
yasal erişim ( lawful access): Devletin, açı anahtarlı bir kriptografik algoritma kullananların gizli anahtarlarına, yasaların gerektirdiği durumlarda ve yargı kararıyla ulaşabilme yetkisi.
Internet Directory Services : İnternet Dizin Hizmetleri
Clock Rate : Saat Vurum Sıklığı
Draft Quality : Taslak Niteliği, Taslak Kalitesi
Network Manager : Ağ Yöneticisi
Bus : Yol