Elektrik Elektronik

     Elektrik Elektronik Ana Sayfa            Geri                


Kartaş Aydınlatma - Merkez

Faydalı Bilgiler
Elektrik elektronik kalemlerine bakarak hangi firmanın hangi şehirde mal sattığı listelenerek bakılabilir. Elektrikli aletleri arasında yüzlerce alet bulunmaktadır Örnek olarak: Radar gözetleme ekipmanı, Tıbbi cihazlar, oda kapısı ahşap kapı Aygıt ve kontrol ekipmanı, Tiyatro yönetim sistemi, Anasayfaya girdiğiniz zaman gruplanmış elektronik ürün kalemi listelerinden merak ettiğinize mouse ile tıkladığınızda istenen ürün listelerine haiz mal üretim yapan şirketlerin isimleri gösterilmektedir. Elektronikçi kurumların yeri, telefon, fax ile birçok bilgisi bulunmaktadır. bilgi güvenliği (information security): Bilginin, i) kime ait olduğu belirlenmiş, ii) bütünlüğü korunarak, ve iii) gizliliği sağlanmış olarak iletimi ve saklanması.
elektronik veri değişimi-EVD (electronic data interchange-EDI): Standart bir formda yazılmış olan bilgilerin bilgisayarlar arasında aktarımı ve otomatik olarak yorumlanıp işlenebilmesi.
yasal erişim ( lawful access): Devletin, açı anahtarlı bir kriptografik algoritma kullananların gizli anahtarlarına, yasaların gerektirdiği durumlarda ve yargı kararıyla ulaşabilme yetkisi.
anahtar yönetimi (key management): Açık anahtarlı kriptografide her kullanıcıya farklı anahtar çiftleri verilmesi, kullanıcıların açık anahtarlarının herkesin ulaşımına açık olarak saklanması ve kullanıcıların gizli anahtarlarının mutlak gizliliğinin sağlanmasından sorumlu düzen,
Impedance : Özdirenç
Bit Rate : İkil Hızı
Scanner : Tarayıcı
Remote Access : Uzaktan Erişim
Module Type : Modül Türü