Elektrik Elektronik

     Elektrik Elektronik Ana Sayfa            Geri                


Ermaş Elektrik Elektronik

Faydalı Bilgiler
Şu anki web portalında birçok elektrik elektronik ürünleri olan şirketlere ait bilgi kalemleri liste halinde vardır. Elektronik ürünleri arasında yüzbenlerce ürün bulunmaktadır Örnek olarak: Demiryolu için elektrik tesisatları, Eurocheque dağıtım sistemi, kapı garaj kapısı Pikaplar, Buharlı ütüler, Elektronik elektronik.net sitesine gittiğinizde yazılmış elektronik ürün kalemi listelerinden birine tıkladığınızda o hırdavat ürünleri listelerine haiz elektronik ürünleri üretim gerçekleştiren firmaların isimleri gösterilmektedir. Elektrik elektronik ürünleri satan firmaların bulunduğu adres, iletişim bilgileri ile birçok bilgisi mevcuttur. MPEG - The Moving Pictures Experts Group: 1988'de uydudan, yerden veya kabloyla gönderilecek görüntü, ses ve data sinyallerinin soysal kaynak kodlarini olusturmak ve standartlastirmak üzere kurulan ekip.
Earth Station: Bir uydudan gönderilen sinyalleri almak üzere kullanilan; anten, düsük gürültü yükselticisi, asagi dönüstürücü ve alici elektroniginden olusan istasyondur. TV yayini almak için kullanilan yer istasyonu antenlerinin çaplari 65-370cm olurken, uluslararasi haberlesmede kullanilanlarin çaplari bazen 30 metreye ulasmaktadir. Echo
Compressed Digital TV: Ayni transpozerde 8-10 TV kanalinin birlikte bulunabilmesini saglayacak sekilde, tekrarlanan bilgilerin ayiklanip çikartilarak hacmi küçültülen sayisallastirilmis TV sinyali.
Broadcasting: Genis bir alandaki izleyiciye ulasabilmek üzere elektronik medya kullanimi.
Double Density : Çift Yoğunluk
Animation : Canlandırma.
Demodulator : Kip Çözücü
Hypertext : Hiper Metin
Required Pagebreak : Zorunlu Sayfa Sonu