Elektrik Elektronik

     Elektrik Elektronik Ana Sayfa            Geri                


Erdost Elektrik

Faydalı Bilgiler
Elektronik kalemlerine bakarak hangi firmanın hangi şehirde elektrik ürünü sattığı görülebilir. Elektrik elektronik malları göz önünde bulundurulduğunda yüzlerce araç bulunmaktadır Örnek olarak: Elektromiyografi cihazları, Ekografi, para kasası çelik kapı Radar gözetleme ekipmanı, Makine ve aletlerin elektrikli aksam ve parçalar, Web sitesinin ana sayfasına gittiğinizde orada bulunan elektrik elektronik malları gruplarından birine tıkladığınızda o ürün listelerine dahil elektrik elektronik ürünleri satışını gerçekleştiren firmaların ünvanları çıkmaktadır. Bulunduğu yer ve iletişim bilgilerindeki değişmeler vukkunda bazen güncellemeler yapılmaktadır, bir kısım telefon kodlarında yanlışlık mevcut olabilir. Bandwidth: Elektromanyetik spektrumdaki bir frekans sahasidir. Bir devrenin veya sistemin çalistigi veya geçirdigi frekans bölgesinin genisligini gösterir. Örnegin bir telefon hattinda konusma sesinin tasinabilmesi yaklasik 3KHz bir bant genisligi gerektirir. Oysa yerel bir TV kanali 6 MHz kullanir. Uydularda ise karisimin engellenebilmesi için daha genis 17.5-72 MHz arasi bir bant kullanilir.
Veri elemanı rehberi (Data element directory): Tanımlanmış, isimlendirilmiş veri elemanı niteliklerinin, uygun veri elemanı değerinin nasıl simgeleneceğine ilişkin spesificasyonları içeren liste.
Compressed Digital TV: Ayni transpozerde 8-10 TV kanalinin birlikte bulunabilmesini saglayacak sekilde, tekrarlanan bilgilerin ayiklanip çikartilarak hacmi küçültülen sayisallastirilmis TV sinyali.
açık anahtar altyapısı-AAA (public key infrastructure-PKI ): Bilgi iletişiminde açık anahtarlı kriptografinin yaygın ve güvenli olarak kullanılabilmesini sağlamaya yarayan ve birbirleriyle eşgüdüm içinde çalışan anahtar üretimi, anahtar yönetimi, onay kurumu, sayısal noterlik, zaman damgası gibi hizmetlerin tümü.
Legal : Legal (Kağıt Boyutu İçin)
Virtual Memory Management : Sanal Bellek Yönetimi
Template : Şablon
Message Transfer Agent : İleti Aktarım Ajanı
Boolean Operator : Boole İşlemcisi